Azərbaycan Premyer Liqasının təqvimi açıqlanıb – SİYAHI

Azərbaycan Premyer Liqasının tam təqvimi açıqlanıb.
Peşəkar Futbol Liqası cari mövsümün bütün oyunlarının tarixini rəsmi saytına dərc edib.
Artıq üç turu arxada qalan çempionatın ilk yarısı dekabrın 8-də yekunlaşacaq. Qış fasiləsi 2020-ci il fevralın 1-də başa çatacaq. Çempionata isə mayın 10-da yekun vurulacaq.
Azərbaycan kubokunun final qarşılaşması isə mayın 16-da baş tutacaq.
Azərbaycan Premyer Liqası
2019/2020-ci illər mövsümü
2019-cu il
I dövrə
I tur
16 avqust (cümə)
1. “Keşlə” FK (Bakı) – “Qarabağ” FK (Ağdam) – 0:1
17 avqust (şənbə)
2. “Qəbələ” İK (Qəbələ) – “Sumqayıt” FK (Sumqayıt) – 0:2
18 avqust (bazar)
3. “Səbail” PFK (Bakı) – “Zirə” FK (Bakı) – 1:0
19 avqust (bazar ertəsi)
4. “Neftçi” PFK (Bakı) – “Sabah”FK (Bakı) – 1:1
II tur
24 avqust (şənbə)
5. “Sumqayıt” FK – “Səbail” PFK – 0:3
25 avqust (bazar)
6. “Sabah” FK – “Keşlə” FK – 0:1
7. “Qarabağ” FK – “Qəbələ” İK – 3:0
26 avqust (bazar ertəsi)
8. “Zirə” FK – “Neftçi” PFK – 1:0
III tur
31 avqust (şənbə)
9. “Zirə” FK – “Sabah” FK – 1:1
10. “Qəbələ” İK – “Keşlə” FK – 0:4
1 sentyabr (bazar ertəsi)
11. “Neftçi” PFK – “Sumqayıt” FK – 2:1
12. “Səbail” PFK – “Qarabağ” FK – 0:4
6 sentyabr
AVRO-2020–nin seçmə mərhələsi
Uels – Azərbaycan
AVRO-2021–in seçmə mərhələsi
Azərbaycan U-21 – Slovakiya U-21
9 sentyabr
AVRO-2020–nin seçmə mərhələsi
Azərbaycan – Xorvatiya
10 sentyabr
AVRO-2021–in seçmə mərhələsi
Azərbaycan U-21 – Gürcüstan U-21
IV tur
14 sentyabr (şənbə)
13.”Sumqayıt” FK – “Zirə” FK
14. “Sabah” FK – “Qəbələ” İK
15 sentyabr (bazar)
15. “Keşlə” FK – “Səbail” PFK
16. “Qarabağ” FK – “Neftçi” PFK
19 sentyabr (cümə axşamı)
Avropa Liqasının, qrup mərhələsi, I oyun
V tur
21 sentyabr (şənbə)
17. “Səbail” PFK – “Qəbələ” İK
18. “Sumqayıt” FK – “Sabah” FK
22 sentyabr (bazar)
19. “Neftçi” PFK – “Keşlə” FK
23 sentyabr (bazar ertəsi)
20. “Zirə”FK – “Qarabağ” FK
VI tur
27 sentyabr (cümə)
21.”Qarabağ” FK – “Sumqayıt” FK
28 sentyabr (şənbə)
22.”Qəbələ” İK – “Neftçi” PFK
29 sentyabr (bazar)
23.”Sabah”FK – “Səbail” PFK
24.”Keşlə” FK – “Zirə” FK
3 oktyabr (cümə axşamı)
Avropa Liqası, qrup mərhələsi, II oyun
VII tur
5 oktyabr (şənbə)
25. “Sumqayıt” FK – “Keşlə” FK
26.”Zirə” FK – “Qəbələ” İK
6 oktyabr (bazar)
27.”Qarabağ” FK – “Sabah” FK
28. “Neftçi” PFK – “Səbail” PFK
9 oktyabr
Yoldaşlıq görüşü
Bəhreyn – Azərbaycan
10 oktyabr
AVRO-2021–in seçmə oyunu
Fransa (U-21) – Azərbaycan (U-21)
13 oktyabr
AVRO-2020–nin seçmə oyunu
Macarıstan – Azərbaycan
15 oktyabr
AVRO-2021–in seçmə oyunu
Azərbaycan –U-21 – İsveçrə (U-21)
II dövrə
ehtiyat gün
16 oktyabr (çərşənbə)
VIII tur
19 oktyabr (şənbə)
29.”Qəbələ” İK – “Qarabağ” FK
30.”Keşlə” FK – “Sabah” PFK
20 oktyabr (bazar)
31.”Səbail” PFK – “Sumqayıt” FK
32.”Neftçi” PFK – “Zirə” FK
24 oktyabr (cümə axşamı) Avrop Liqası qrup mərhələsi III oyun
IX tur
26 oktyabr (şənbə)
33. “Sabah” FK – “Zirə” FK
34. “Keşlə” FK – “Qəbələ” İK
27 oktyabr (bazar)
35. “Sumqayıt” FK – “Nefçi” PFK
28 oktyabr (bazar ertəsi)
36.”Qarabağ” FK – “Səbail” PFK
X tur
1 noyabr (cümə)
37.”Neftçi” PFK – “Qarabağ” FK
2 noyabr (şənbə)
38.”Səbail” PFK – “Keşlə” FK
3 noyabr (bazar)
39.”Qəbələ” İK – “Sabah” FK
40.”Zirə” FK – “Sumqayıt FK
7 noyabr (cümə axşamı) Avropa Liqasının qrup mərhələsi, IV oyun
XI tur
9 noyabr (şənbə)
41.”Keşlə” FK –”Neftçi” PFK
42.”Qəbələ” İK – “Səbail” PFK
10 noyabr (bazar)
43.”Sabah” FK – “Sumqayıt” FK
44.”Qarabağ” FK – “Zirə” FK
14 noyabr
AVRO-2021–in seçmə mərhələsi
Azərbaycan–U-21 – Lixtenşteyn–U-21
19 noyabr
AVRO-2020–nin seçmə mərhələsi
Slovakiya – Azərbaycan
Ehtiyat gün
21 noyabr (cümə axşamı)
XII tur
22 noyabr (cümə)
45.”Sumqayıt” FK – “Qarabağ” FK
23 noyabr (şənbə)
46.”Səbail” PFK – “Sabah” FK
24 noyabr (bazar)
47.”Neftçi” PFK – “Qəbələ” İK
48.”Zirə” FK – “Keşlə” FK
28 noyabr (cümə axşamı) Avropa Liqasının qrup mərhələsi V oyun
XIII tur
30 noyabr (şənbə)
49.”Keşlə” FK – “Sumqayıt” FK
50.”Qəbələ” İK – “Zirə” FK
1 dekabr (bazar)
51.”Səbail” PFK – “Neftçi” PFK
2 dekabr (bazar ertəsi)
52.”Sabah” FK – “Qarabağ” FK
4 dekabr (çərşənbə)
Azərbaycan Kuboku, 1/8 final mərhələsi
XIV tur
6 dekabr (cümə)
53.”Qarabağ” FK – “Keşlə” FK
7 dekabr (şənbə)
54.”Sabah” FK – “Neftçi” PFK
8 dekabr (bazar)
55.”Zirə” FK – “Səbail” PFK
56.”Sumqayıt” FK – “Qəbələ” İK
12 dekabr (cümə axşamı) Avropa Liqasının qrup mərhələsi VI oyun
15, 16 dekabr
Azərbaycan Kubokunun ¼ final mərhələsi, ilk oyunlar
19,20 dekabr
Azərbaycan Kubokunun ¼ final mərhələsi, cavab oyunlar
—————————
2020-ci il
III dövrə
XV tur
1 fevral (şənbə)
57.”Zirə” FK – “Sabah” FK
58.”Neftçi” PFK – “Sumqayıt” FK
2 fevral (bazar)
59.”Səbail” PFK – “Qarabağ” FK
60. “Qəbələ” İK – “Keşlə” FK
XVI tur
8 fevral (şənbə)
61.”Sabah” FK – “Qəbələ” İK
62.”Keşlə” FK – “Səbail” PFK
9 fevral (bazar)
63.”Qarabağ” FK – “Neftçi” PFK
64.”Sumqayıt” FK – “Zirə” FK
XVII tur
15 fevral (şənbə)
65.”Sumqayıt” FK – “Sabah” FK
66.”Zirə” FK – “Qarabağ” FK
16 fevral (bazar)
67.”Neftçi” PFK – “Keşlə”FK
68.”Səbail” PFK – “Qəbələ” İK
Ehtiyat gün
27 fevral (cümə axşamı)
20 fevral (cümə axşamı) Avropa Liqası, 1/16 final, ilk oyun
XVIII tur
22 fevral (şənbə)
69.”Qəbələ” İK – “Neftçi” PFK
70.”Keşlə” FK – “Zirə” FK
23 fevral (bazar)
71.”Qarabağ” FK –”Sumqayıt” FK
72.”Sabah”FK -“Səbail” PFK
27 fevral (cümə axşamı) Avropa Liqası, 1/6 final cavab oyunu
XIX tur
29 fevral (şənbə)
73.”Qarabağ” FK – “Sabah” FK
74.”Sumqayıt” FK -“Keşlə” FK
1 mart (bazar)
75.”Zirə” FK – “Qəbələ” İK
76.”Neftçi” PFK – “Səbail” PFK
XX tur
7 mart (şənbə)
77.”Neftçi” PFK – “Sabah” FK
78.”Qəbələ” İK – “Sumqayıt” FK
8 mart (bazar)
79.”Səbail” PFK – “Zirə” FK
80.”Keşlə” FK – “Qarabağ FK
Ehtiyat gün
11 mart (çərşənbə)
XXI tur
14 mart (şənbə)
81.”Qarabağ” FK – “Qəbələ” İK
82.”Sabah” FK – “Keşlə” FK
15 mart (bazar)
83.”Sumqayıt” FK – “Səbail” PFK
84.”Zirə” FK – “Neftçi PFK
IV dövrə
XXII tur
21 mart (şənbə)
85.”Zirə” FK – “Sumqayıt” FK
86.”Səbail” PFK – “Keşlə” FK
22 mart (bazar)
87.”Neftçi” PFK – “Qarabağ” FK
88.”Qəbələ” İK – “Sabah” FK
23–31 mart
Milli komandaların təlim–məşq və ya oyun günləri
XXIII tur
4 aprel (şənbə)
89.”Sabah” FK – “Sumqayıt” FK
90.”Qarabağ” FK – “Zirə” FK
5 aprel (bazar)
91.”Keşlə” FK – “Neftçi” PFK
92.”Qəbələ” İK – Səbail” PFK
XXIV tur
11 aprel (şənbə)
93.”Səbail” PFK – “Sabah” FK
94.”Neftçi” PFK – “Qəbələ” İK
12 aprel (bazar)
95.”Zirə” FK – “Keşlə” FK
96.”Sumqayıt” FK – “Qarabağ” FK
XXV tur
18 aprel (şənbə)
97.”Sabah” FK – “Qarabağ” FK
98.”Keşlə” FK – Sumqayıt” FK
19 aprel (bazar)
99.”Qəbələ” İK – “Zirə” FK
100.”Səbail PFK – “Neftçi” PFK
22 aprel
Azərbaycan Kubokunun ½ final mərhələsi, ilk oyunlar
XXVI tur
25 aprel (şənbə)
101.”Zirə” FK – “Səbail” PFK
102.”Sumqayıt” FK – “Qəbələ” İK
26 aprel (bazar)
103.”Sabah” FK – “Neftçi” PFK
104. “Qarabağ FK – “Keşlə” FK
29 aprel
Azərbaycan Kubokunun ½ final mərhələsi, cavab oyunlar
XXVII tur
3 may (bazar)
105.”Keşlə” FK – “Sabah” FK
106.”Qəbələ” İK – “Qarabağ” FK
107.”Səbail” PFK – “Sumqayıt” FK
108.”Neftçi” PFK – “Zirə” FK
XXVIII tur
10 may (bazar)
109.”Sabah” FK – “Zirə” FK
110.”Sumqayıt” FK – “Neftçi” PFK
111.”Qarabağ” FK – “Səbail” PFK
112. “Keşlə” FK – “Qəbələ” İK
16 may
Azərbaycan Kubokunun final oyunu

  DİGƏR XƏBƏRLƏR