Parlament seçkilərinin ilkin nəticələri açıqlandı – TAM SİYAHI

Fevralın 9-da Milli Məclisə keçirilmiş seçkilərlə əlaqədar 125 seçki dairəsi üzrə bütün seçki məntəqələrindən protokollar Mərkəzi Seçki Komissiyasına daxil olub.

Bu barədə MSK-nın saytında məlumat yerləşdirilib.

Beləliklə, 125 seçki dairəsi üzrə 5573 seçki məntəqəsindən daxil olmuş protokollar üzrə məlumatlar açıqlanıb və parlament seçkilərinin ilkin nəticələri əsasən, lider namizədlər məlum olub:

1 saylı Şərur- Sədərək Seçki Dairəsi – Vasif Talıbov (YAP) – 94.6 %

2 saylı Şərur Seçki dairəsi – İsa Həbibbəyli (YAP) – 86.3 %

3 saylı Babək-Kəngərli- Naxçıvan Seçki Dairəsi – Səttar Möhbalıyev (bitərəf) – 83.2 %

4 saylı Naxçəvan Şəhər Seçki Dairəsi – Eldar İbrahimov (YAP) – 84.9 %

5 saylı Şahbuz-Babək Seçki Dairəsi – Siyavuş Novruzov (YAP) – 81 %

6 saylı Culfa-Babək Seçki Dairəsi – Ülviyyə Həmzəyeva (YAP) – 69.5 %

7 saylı Ordubad-Culfa Seçki Dairəsi – Quliyev Cəbi (YAP) – 63.5 %

8 saylı Binəqədi Birinci Seçki Dairəsi – Azay Quliyev (bitərəf) – 45.6 %

9 saylı Binəqədi İkinci Seçki Dairəsi – Kəmaləddin Qafarov (YAP) – 60.3 %

10 saylı Binəqədi Üçüncü Seçki Dairəsi – Madər Musayev (bitərəf) – 64.6 %

11 saylı Qaradağ Seçki Dairəsi – Aydın Hüseynov (YAP) – 59.2 %

12 saylı Qaradağ-Binəqədi- Yasamal Seçki Dairəsi – Səbinə Xasıyeva (YAP)- 48.5%

13 saylı Xəzər-Pirallahı Seçki Dairəsi – Rauf Əliyev (YAP) – 47.5 %

14 saylı Xəzər Seçki Dairəsi – Soltan Məmmədov ( bitərəf) – 47.2 %

15 saylı Yasamal Birinci Seçki Dairəsi – Quliyev Ülvi (bitərəf) – 42 %

16 saylı Yasamal İkinci Seçki Dairəsi – Erkin Qədirli (bitərəf) – 34.4 %

17 saylı Yasamal Üçüncü Seçki Dairəsi – Allahverdiyev Elnur (YAP) – 41 %

18 saylı Nərimanov-Nizami Seçki Dairəsi – Rasim Musabeyov (bitərəf) – 38.8 %

19 saylı Nərimanov Birinci Seçki Dairəsi – Hikmət Məmmədov ( YAP) – 43.9%

20 saylı Nərimanov İkinci Seçki Dairəsi – Adil Əliyev (bitərəf) – 60 %

21 saylı Nəsimi Birinci Seçki Dairəsi – Məlahət İbrahimqızı (YAP)- 55.6 %

22 saylı Nəsimi İkinci Seçki Dairəsi – Asim Mollazadə (DİP) – 47.3 %

23 saylı Nəsimi-Səbail Seçki Dairəsi – Ziyad Səmədzadə (bitərəf) – 45.8 %

24 saylı Nizami Birinci Seçki Dairəsi – Könül Nurullayeva (bitərəf) – 46.1 %

25 saylı Nizami İkinci Seçki Dairəsi – Sədaqət Vəliyeva (YAP) – 57.1 %

26 saylı Sabunçu Birinci Seçki Dairəsi – Fazil Mustafa (BQP) – 47.6%

27 saylı Sabunçu İkinci Seçki Dairəsi – Əliabbas Salahzadə (YAP) – 57.6 %

28 saylı Sabunçu Üçüncü Seçki Dairəsi – Eldar Quliyev (bitərəf) – 49.2 %

29 saylı Səbail Seçki Dairəsi – Nigar Arpadarai (bitərəf) – 42.3 %

30 saylı Suraxanı Birinci Seçki Dairəsi – Fətəliyeva Sevinc (YAP) – 62.2 %

31 saylı Suraxanı İkinci Seçki Dairəsi – Etibar Əliyev (bitərəf) – 41.4 %

32 saylı Suraxanı Üçüncü Seçki Dairəsi – Afət Həsənova (YAP) – 64.9 %

33 saylı Xətai Birinci Seçki Dairəsi – Mirələmov Hüseynbala (YAP – 47.1%

34 saylı Xətai İkinci Seçki Dairəsi – Mixail Zabelin (YAP) – 35.1 %

35 saylı Xətai Üçüncü Seçki Dairəsi – Rauf Arifoglu (bitərəf) – 49,2 %

36 saylı Xətai Dördüncü Seçki Dairəsi – Qüdrət Həsənquliyev (BAXCP) – 45.4 %

37 saylı Nizami Birinci (Gəncə) Seçki Dairəsi – Pərvin Kərimzadə (YAP) – 42.1 %

38 saylı Nizami İkinci (Gəncə) Seçki Dairəsi – Həmzəyev Naqif (YAP) – 44.9 %

39 saylı Kəpəz Birinci (Gəncə) Seçki Dairəsi – Müşfiq Cəfərov (YAP) – 45.8 %

40 saylı Kəpəz İkinci (Gəncə) Seçki Dairəsi – Musa Quliyev (YAP) – 40 %

41 saylı Sumqayıt Birinci Seçki Dairəsi – Hicran Hüseynova (YAP) – 31.5 %

42 saylı Sumqayıt İkinci Seçki Dairəsi – Tahir Mirkişili (YAP) – 50,1 %

43 saylı Sumqayıt Üçüncü Seçki Dairəsi – Emin Hacıyev (YAP)- 63.4 %

44 saylı Sumqayıt-Xızı Seçki dairəsi – Müşfiq Məmmədli (YAP) – 45,8 %

45 saylı Abşeron Seçki Dairəsi – Əsədov Oqtay (YAP) – 64.7 %

46 saylı Şirvan Seçki Dairəsi – İltizam Yusifov (bitərəf) – 49.5 %

47 saylı Mingəçevir Seçki Dairəsi – Mirzəzadə Aydın (YAP) – 26.8 %

48 saylı Yevlax Seçki Dairəsi – İlham Məmmədov (YAP) – 51.3 %

49 saylı Yevlax-Mingəçevir Seçki Dairəsi – Hüseynli Əli (YAP) – 59.6 %

50 saylı Abşeron-Qobustan Seçki Dairəsi -Şahin Seyidzadə (bitərəf) – 44.6 %

51 saylı Qusar Seçki Dairəsi – Badamov Azər (YAP) – 56.6 %

52 saylı Quba Seçki Dairəsi – Vahid Əhmədov (bitərəf) – 50.6 %

53 saylı Quba-Qusar Seçki Dairəsi – Anatoliy Rafailov (bitərəf) – 44.1 %

54 saylı Şabran-Siyəzən Seçki Dairəsi – Sadiq Qurbanov (YAP) – 55.3 %

55 saylı Xaçmaz Şəhər Seçki Dairəsi- Eldəniz Səlimov (YAP) – 57.9 %

56 saylı Xaçmaz Kənd Seçki Dairəsi – Sevil Mikayılova (bitərəf) – 43.8 %

57 saylı Kürdəmir Seçki Dairəsi – Əminə Ağazadə (bitərəf) – 64.9 %

58 saylı Hacıqabul-Kürdəmir Seçki Dairəsi – Rəfael Hüseynov (VHP) – 51 %

59 saylı Salyan Seçki Dairəsi – Jalə Əhmədova (bitərəf) – 59.7 %

60 saylı Salyan-Neftçala Seçki Dairəsi – Fəzail Ağamalı (AVP) – 49.2 %

61 saylı Neftçala Seçki Dairəsi – Sabir Rüstəmxanlı (VHP) – 21.4 %

62 saylı Saatlı Seçki Dairəsi – Əziz Ələkbərov (YAP) – 49 %

63 saylı Sabirabad birinci Seçki Dairəsi – Kamal Cəfərov (YAP) – 52.8 %

64 saylı Sabirabad İkinci Seçki Dairəsi – Ramin Məmmədov (YAP) – 54.6 %

65 saylı Saatlı-Sabirabad-Kürdəmir Seçki Dairəsi – Əhliman Əmiraslanov (YAP) – 63.2 %

66 saylı Biləsuvar Seçki Dairəsi – Bəhruz Məhərrəmov (bitərəf) – 52.9 %

67 saylı Cəlilabad Şəhər Seçki Dairəsi- Malik Həsənov (YAP) – 65.2 %

68 saylı Cəlilabad Kənd Seçki Dairəsi – Elman Nəsirov (YAP) – 53.7 %

69 saylı Cəlilabad-Masallı-Biləsuvar Seçki Dairəsi – Fəzail İbrahimli (VHP) – 51 %

70 saylı Masallı Şəhər Seçki Dairəsi – Məşhur Məmmədov (YAP) – 64.8 %

71 saylı Masallı Kənd Seçki Dairəsi – Anar İsgəndərov (YAP) – 62.7 %

72 saylı Yardımlı-Masallı Seçki Dairəsi – Musa Qasımlı (bitərəf) – 53.9 %

73 saylı Lənkəran Şəhər Seçki Dairəsi – Rüfət Quliyev (bitərəf) – 52.9 %

74 saylı Lənkəran Kənd Seçki Dairəsi – Hadı Rəcəbli (YAP) – 53.4 %

75 saylı Lənkəran-Masallı Seçki Dairəsi – Cavanşir Paşazadə (YAP) – 61.1 %

76 saylı Lənkəran-Astara Seçki Dairəsi – Ziyafət Əsgərov (YAP) – 66.1 %

77 saylı Astara Seçki Dairəsi – Rəşad Mahmudov (YAP) – 57,6 %

78 saylı Lerik Seçki Dairəsi – İqbal Məmmədov (YAP) – 50.2 %

79 saylı İmişli Seçki Dairəsi – Nurullayev Razi (bitərəf) – 20.09 %

80 saylı İmişli-Beyləqan Seçki Dairəsi -Çingiz Qənizadə (bitərəf)- 44.5 %

81 saylı Beyləqan Seçki Dairəsi – Şahin İsmayılov (YAP) -62.7 %

82 saylı Ağcabədi Seçki Dairəsi – Tahir Rzayev (YAP) – 61.5 %

83 saylı Ağcabədi-Füzuli Seçki Dairəsi – Aqil Abbas (bitərəf) – 61.7 %

84 saylı Füzuli Seçki Dairəsi – Vüqar Bayramov (bitərəf) – 71.2 %

85 saylı Şamaxı Seçki Dairəsi – Tamam Cəfərova (bitərəf) – 48.9 %

86 saylı İsmayıllı Seçki Dairəsi – Novruzəli Aslanov (bitərəf) – 53.7 %

87 saylı Ağsu-İsmayıllı Seçki Dairəsi – Tahir Kərimli (VP) – 52.4 %

88 saylı Göyçay Seçki Dairəsi – Sabir Hacıyev (VBP) – 52.5 %

89 saylı Göyçay-Ağdaş seçki dairəsi – Məzahir Əfəndiyev (bitərəf)- 63.9 %

90 saylı Ağdaş Seçki Dairəsi – Cavid Osmanov ( YAP) – 68.4 %

91 saylı Ucar seçki Dairəsi – Ramil Həsən (YAP) – 51.7 %

92 saylı Zərdab-Ucar Seçki Dairəsi – Jalə Əliyeva (bitərəf) – 51.9 %

93 saylı Bərdə Şəhər Seçki Dairəsi – Fatma Yıldırım (YAP) – 65.7 %

94 saylı Bərdə Kənd Seçki Dairəsi – Zahid Oruc (bitərəf) – 69.6 %

95 saylı Tərtər Seçki Dairəsi – Sahib Alıyev (bitərəf) – 40.3 %

96 saylı Goranboy-Naftalan Seçki Dairəsi – Anar Məmmədov (YAP) – 59 %

97 saylı Goranboy-Ağdam-Tərtər Seçki Dairəsi – Ağalar Vəliyev (YAP) – 68.1 %

98 saylı Şəmkir Şəhər Seçki Dairəsi – Sahibə Qafarova (YAP) – 52.1 %

99 saylı Şəmkir Kənd Seçki Dairəsi – Nurlan Həsənov ( YAP) – 61.3 %

100 saylı Şəmkir-Daşkəsən Seçki Dairəsi – Kamran Bayramov (YAP) – 66.6 %

101 saylı Göygöl-Daşkəsən Seçki Dairəsi – Elşad Mirbəşiroğlu (YAP) – 54.9 %

102 saylı Samux-Şəmkir Seçki Dairəsi – Nizami Səfərov (YAP) – 64 %

103 saylı Gədəbəy Seçki Dairəsi – Sevinc Hüseynova (YAP) – 61.4 %

104 saylı Gədəbəy-Tovuz Seçki Dairəsi – Arzu Nağıyev (bitərəf) – 56.2 %

105 saylı Tovuz Seçki dairəsi – Qənirə Paşayeva (bitərəf) – 69.9 %

106 saylı Tovuz-Qazax-Ağstafa Seçki Dairəsi – Ülviyyə Ağayeva (bitərəf) – 59 %

107 saylı Qazax Seçki Dairəsi – Seyidov Səməd (YAP) – 76.1 %

108 saylı Ağstafa Seçki Dairəsi – Nizami Cəfərov (YAP) – 53.4 %

109 saylı Balakən Seçki Dairəsi – Nəsib Məhəməliyev Nəsib – 65.3 %

110 saylı Zaqatala Seçki Dairəsi – Elşən Musayev (ADMP) – 48.8 %

111 saylı Zaqatala-Balakən Seçki Dairəsi – Kamilə Əliyeva (YAP) – 53.9 %

112 saylı Qax Seçki Dairəsi – Azər Kərimli (bitərəf) – 52.7 %

113 saylı Şəki Şəhər Seçki Dairəsi – Vüqar İsgəndərov (bitərəf) – 52. 9 %

114 saylı Şəki Kənd Birinci Seçki Dairəsi – Əli Məsimli (bitərəf) – 67.6 %

115 saylı Şəki Kənd İkinci Seçki Dairəsi – Cavanşir Feyziyev (bitərəf) – 67.6 %

116 saylı Qəbələ Seçki Dairəsi – Fəttah Heydərov (bitərəf) – 75.5 %

117 saylı Oğuz-Qəbələ Seçki Dairəsi – Aqiyə Naxçıvanlı (YAP) – 65.5 %

118 saylı Ağdam Şəhər Seçki Dairəsi – Bəxtiyar Əliyev (bitərəf)- 62.7 %

119 saylı Ağdam Kənd Seçki Dairəsi – Bəxtiyar Sadıqov (YAP) – 61.2 %

120 saylı Cəbrayıl-Qubadlı Seçki Dairəsi – Ceyhun Məmmədov (YAP) – 62.7 %

121 saylı Laçın Seçki Dairəsi – Mahir Abbaszadə (YAP) – 63.3 %

122 saylı Xankəndi Seçki Dairəsi – Tural Gəncəliyev (bitərəf) – 56.7 %

123 saylı Kəlbəcər Seçki Dairəsi – Aqil Məmmədov (YAP) – 71,7 %

124 saylı Şuşa-Ağdam-Xocalı-Xocavənd Seçki Dairəsi – Elman Məmmədov (YAP) – 58.3 %

125 saylı Zəngilan-Qubadlı Seçki Dairəsi – İmamverdi İsmayılov (YAP) – 40,3 %

  DİGƏR XƏBƏRLƏR